Skip to main content
×
איך עושים את זה?
בוחרים אלבום בוחרים אלבום בסטייל שלכם ומוסיפים תמונות
עורכים בקליק ובמהירות בעורך האוטומטי, באופן ידני או ע"י מעצב אישי
האלבום מגיע אליכם בדרך שתבחרו, בזמן שלכם איך שנוח לכם

טיפים לצילום משפחתי טוב יותר

כולנו רוצים לצלם תמונות טובות יותר. זה מובן מאליו, אפילו עבור הצלמים בינינו הנמצאים בשיא הקריירה שלהם.

אבל אם זו לא התשוקה שלך, או שאתה פשוט צלם מתחיל… להיות בעל היכולת לומר בעקביות, "וואו, אני עשיתי שוט מהמם!" יכול להוות אתגר.

בין אם אתה משתמש בטלפון שלך - כמו שרובנו עושים בחיי היומיום, או אם במצלמה קצת יותר מתקדמת, הנה כמה טיפים בסיסיים שיגרמו לך לצלם תמונות שתהיה גאה לשתף שוב ושוב!

1.תאורה היא המפתח

הבנת התאורה היא האלמנט החשוב ביותר לקבלת תמונה נהדרת. רבים טועים לחשוב כי אור שוטף הוא אור טוב וכי אור נמוך הוא רע. כמה מהפורטרטים היפים ביותר צולמו דווקא בשעה שלפני השקיעה, הידועה בכינויה ״שעת הזהב״. האור בשעה זו שוטף את הנושא בזוהר חם ומחמיא. יותר מדי אור, כמו ביום שמשי מאוד, יכול ליצור צללים קשים ובלתי מחמיאים על הנושא שלך וגם לגרום למצמוץ.

לפני שתתחיל לצלם, קח רגע כדי להבחין באור.

שים לב מאיזה כיוון הוא מגיע? זה ישפיע על המקום שבו אתה מציב את הנושא שלך.

אם אתה בחוץ, צל פתוח הוא מחמיא מאוד. זה נכון במיוחד בשעות הצהריים כאשר האור הוא הבהיר והחזק ביותר - העמד את האובייקט המצולם שלך בצל. באופן אידיאלי, מוקדם בבוקר ואחר הצהריים המאוחרים סמוך לשעת השקיעה (שעת הזהב) הם הזמנים הטובים ביותר עבור אור נהדר, כאשר צללים נוצרים מן העצים והבניינים סביב והאור הוא פחות אינטנסיבי.

jessica_frykman_fami_Mnxjg

2.קומפוזיציה

הקדש זמן להסתכל על מה שאתה רואה על המסך שלך לפני הלחיצה. נסה להציב את הנושא במקום אחר מאשר במרכז הפריים. הרעיון הוא כי קומפוזיציה שאינה ממורכזת היא נעימה יותר לעין ונראית טבעית יותר מאשר כזו בה הנושא ממוקם ממש במרכז. התפיסה הזו גם מעודדת אותך לעשות שימוש יצירתי של ב״שטח השלילי״, אותם אזורים ריקים סביב הנושא שלך.

שים לב למה שנמצא ברקע, נסה לבצע צעד או שניים שמאלה או ימינה, או נסה לכרוע על ברכך כדי להסיר מן הפריים אלמנטים או חפצים המסיחים את הדעת.

שנה את הזווית! במקום לצלם בגובה העיניים, נסה להשתופף או אפילו לשכב על הקרקע, כך שאתה יכול לצלם מזווית נמוכה מאוד. טכניקה זו יכולה לעזור לפשט את הקומפוזיציה ויוצרת נקודת מבט ייחודית שרוב האנשים לא רואים בדרך כלל. אל תפחד לנוע פנימה ולהתקרב.

_____________________IaoNh

3.פוקוס

אם הנושא שלך נמצא בפוקוס או לא, יכול לעשות או להרוס את התמונות שלך. שימוש במספיק אור יסייע להפחית טשטוש הנגרם על ידי תנועה. שמירה על יד יציבה ולדעת כיצד למקד את המצלמה שלך הם יסודות נדרשים, הקדש זמן ללמוד אותם . הקשה על המסך ברוב הטלפונים במקום אותו תרצה למקד תעבוד נהדר במידה והטלפון שלך לא עושה זאת באופן אוטומטי. אם אתה משתמש ב- DSLR, ללמוד כיצד להתמקד כראוי הוא Must!

אז עכשיו כשיש לך את כל הכלים הגיע הזמן להשתמש בהם:

לא סתם נקראות העיניים "חלונות לנשמה". כאשר מצלמים אנשים, כמעט תמיד תרצה לשים את הדגש על העיניים שלהם. אתה יכול להשיג קומפוזיציה וחשיפה מושלמים, אבל אם העיניים אינן חדות, כל התמונה תסבול.

4.העמדה

כיוון שאנחנו מדברים על משפחות, קרוב יותר הוא בהכרח טוב ביותר! תן למצולמים שלך להתקרב זה לזה ככל האפשר, זה יוצר תחושה של אחדות וחמימות. תן להם לגעת, להחזיק ידיים, זרועות סביב המותניים זה נהדר, אבל הימנע משילובי זרועות מעל הכתף, זה נראה יותר כמו משהו שהיית רואה בקבוצה של חברים ותיקים. ודא שהפנים של כל המצולמים נראות בתמונה, הם לא בהכרח צריכים להסתכל לתוך המצלמה אבל אתה בהחלט רוצה להראות חלק כלשהו של הפנים שלהם בניגוד למשל, לחלק האחורי של הראש. כשכולם מסתכלים ישר לתוך המצלמה זה תמיד נחמד אבל רגעים ספונטניים הם גם פנטסטים. תגרום למצולמים להסתכל אחד על השני, אולי אפילו תדאג שמישהו יספר בדיחה כדי לגרום לכולם לחייך ולצחוק.

jessica_frykman_phot_PtA68

5.תפוס את הרגעים בין הצילומים

אם אתה מבחין כי התמונות נראות ״עשויות״ מדי, או כי המצולם שלך אינו נינוח מול המצלמה, זה הזמן לנער את העניינים. בקש מהם לעשות את התנוחה המגוחכת ביותר או להעמיד פנים שהם צוחקים באמת. צלם את התמונה, אבל שמור על זווית המצלמה והמתן. ברגע שלאחר הצילום ההגנות שלהם יוסרו, הם יצחקו אותנטית או יעניקו רגע שמרגיש הרבה יותר אותנטי.

jessica_f

על הכותבת:

ג'סיקה פרייקמן היא צלמת פורטרטים המתמחה במשפחות, ילדים, תינוקות, זוגות ויולדות. היא מתגוררת באזור השרון.

www.jessicafrykmanphotography.com

www.facebook.com/jessica.frykman.photography/

IG: jfphotographytlv